Lapkritis yra mėnuo, per kurį visuomenė raginama atkreipti dėmesį į padažnėjusius eismo įvykius tamsiuoju paros metu ir nepamiršti dėvėti atšvaitų. Futbolo klubas „Atmosfera“ skatina šviesą atspindinčių priemonių naudojimą ir atkreipia visuomenės dėmesį, kad kelyje šios priemonės visada būtų naudojamos teisingai.

Prasidėjo tamsusis metų periodas, kurio metu klubo žaidėjai į treniruotes atvyksta pėsčiomis, dviračiais ar elektroniniais paspirtukais. Klubas siekdamas užtikrinti savo žaidėjų saugų atvykimą į treniruotes, įteikė žaidėjams atšvaitus ir supažindino žaidėjus kaip tinkamai juos naudoti. Atšvaitus žaidėjams įteikė Mažeikių policijos komisariato atstovė Lina Grigienė.

Atšvaitai yra vienas geriausių ir paprasčiausių būdų apsaugoti save ir savo artimuosius kelyje tamsiuoju paros metu. Nustatyta, kad pėsčiųjų ir dviratininkų matomumas su atšvaitais ar kitais šviesą atspindinčiais elementais padidėja apie 3 kartus. Atšvaitai savaime nešviečia, bet dėl ypatingos konstrukcijos jie atspindi nukreiptą į juos žibintų šviesą. Didelė atspindėtos šviesos dalis grįžta į pradinį šviesos šaltinį, t. y. automobilio žibintų šviesa, atspindėta atšvaito, grįžta atgal į vairuotojo akis. Tai leidžia pastebėti žmogų tamsoje ar esant blogam matomumui.

Susisiekimo ministerija primena, kad atšvaitas efektyvus ir naudingas tada, kai jį gerai apšviečia transporto priemonių žibintai. Juostinius atšvaitus pėstieji turi nešioti ant rankų, dviratininkai – dėvėti ant kojų. Pakabinami atšvaitai prisegami viršutinio drabužio kišenėje ir einant keliu tamsoje iš kišenės išimami ar prisegami dešinėje. Neturintys atšvaito pėstieji privalo neštis šviečiantį žibintą ar vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

FK „Atmosfera“ inf.

P