Po lygiųjų Panevėžyje „Atmosferos“ futbolininkai penktadienį vyks į Vilnių, kur komandos lauks jaunųjų Vilniaus „Žalgirio“ dublerių iššūkis. Rungtynės vyks LFF stadione (Stadiono g. 2, Vilnius) 18:00 valandą.

Pirmosios tarpusavio rungtynės Mažeikiuose / Kazys Paulauskas/Kazysfoto nuotr.

VARŽOVAS
Kaip ir akivaizdu, vienos tituluočiausios Lietuvos komandos dublerių sudėtį sudaro vien jaunimas. Vilniaus „Žalgiriui B“ sezono startas taip pat nebuvo lengvas, per sužaistas 5-erias rungtynes jaunieji žalgiriečiai patyrė tris pralaimėjimus, vieną kartą sužaidė lygiosiomis ir iškovojo vieną pergalę. Sezono atidarymo rungtynėse žalgiriečiai lygiosiomis (1:1) sužaidė su Kėdainių „Nevėžių“, vėliau sekė trijų pralaimėjimų serija, nusileista Alytaus „Dainavai“ (0:3), Vilniaus „Vyčiui“ (4:1) ir Telšių „Džiugui“ (0:3). Pirmąją sezono pergalę Žydrūno Grudzinsko auklėtiniai iškovojo penktajame ture, kai Kauno Žalgirio FA stadione užtikrintai įveikė lygos debiutantus – Kauno „Žalgirio B“ futbolininkus (2:5). Jaunieji žalgiriečiai savo kraityje turi 4 taškus ir turnyrinėje lentelėje užima 11 vietą.

TARPUSAVIO SUSITIKIMAI
Mažeikių „Atmosferos“ futbolininkams praeitame sezone su Vilniaus „Žalgirio“ jaunimu teko susidurti du kartus. Pirmasis susitikimas įvyko 2019 metų gegužės 12 dieną Mažeikiuose. Tądien Simono Urbio, Mato Vareikos ir Timuro Puchovo padedami jaunieji žalgiriečiai iškovojo pergalę rezultatu 1:2 (0:1) bei pasiuntė Mažeikių „Atmosferą“ į paskutinė turnyrinės lentelės vietą. Žalgiriečių gretose rezultatyviausias buvo Simonas Urbys, kuris dukart pasiuntė kamuolį į mūsų vartus. “Atmosferos” garbės įvartį po Adrijaus Kontenio perdavimo pelnė Gvidas Gineitis. Antroji komandų akistata vyko 2019 metų rugsėjo 1 dieną Vilniuje. Šiose rungtynėse “Atmosferos” futbolininkams dukart buvo pavykę įsiveržti į priekį, tačiau vilniečiai abu kartus rezultatą išlygino ir antrasis susitikimas taip ir baigėsi lygiosiomis – 2:2 (1:1). Mažeikių “Atmosferai” įvarčius pelnė Martynas Velyvis ir Gvidas Gineitis, o žalgiriečiams – Higor Vidal ir Deividas Linauskas.

LYDERIAI
Šiuo metu iš jaunųjų Vilniaus “Žalgirio” futbolininkų galima išskirti 17-metį puolėją – Meinardą Mikulėną. Pastarasis Pirmoje lygoje jau yra pelnęs keturis įvarčius, tris iš jų jis pelnė praeitos savaitės rungtynėse prieš Kauno „Žalgirį B”. Be Meinardo Mikulėno dėmesio iš pirmos komandos sulaukė ir komandos treniruotėse dalyvavo gynėjai Nojus Stankevičius, Gabrielius Nikonovas bei iš Anglijos grįžęs puolėjas Motiejus Burba. Komanda taip pat sulaukia ir jaunojo Gusto Jarusevičiaus pagalbos. Šį sezoną A lygoje futbolininkas jau yra sužaidęs trejas rungtynes, per jas puolėjas pasižymėjo rezultatyviu perdavimu. Geriausias savo rungtynes A lygoje puolėjas sužaidė praeitą sezoną, kai rungtynėse prieš Klaipėdos “Atlantą”, futbolininkas du kartus pasiuntė kamuolį į varžovų vartus. Puolėjas Pirmoje lygoje per dvejas rungtynes yra pelnęs vieną įvartį.

Meinardas Mikulėnas(kairėje), Gustas Jarusevičius(viduryje) ir Motiejus Burba(dešinėje) / fkzalgiris.lt nuotr.

PAŽĮSTAMAS VEIDAS
Vilniaus „Žalgirio“ dubleriuose rungtyniauja praeitais metais Mažeikių „Atmosferos“ marškinėlius vilkėjęs 17-metis gynėjas Edas Jankauskas. Mažeikiškis jaunųjų žalgiriečių gretose jau yra sužaidęs trejas rungtynes. Rungtynėse prieš Kėdainių “Nevėžį” ir Alytaus “Dainavą” futbolininkas pasirodė po keitimo, o rungtynes prieš Vilniaus “Vytį” pradėjo startiniame vienuoliktuke.Prie Vilniaus “Žalgirio B” komandos vairo stovi 44-erių strategas – Žydrūnas Grudzinskas.

Edas Jankauskas / fkzalgiris.lt nuotr.

TRENERIO KOMENTARAS
“Visiems gal atrodo, kad iš visų B komandų mes turime rinkti taškus, tačiau B komandos, ypač tokių komandų kaip A lygos “Panevėžys” ar “Žalgiris”, tuo labiau Vilniuje yra surinktas talentingiausias jaunimas. Jis yra surenkamas ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų miestų. Aišku, mes į Vilnių važiuojame tik dėl taškų, o kaip bus – pamatysime penktadienį. B komandos tikrai yra geros, jei dar iš pagrindinės komandos sulaukia pagalbos, tai tada dar labiau sustiprėja. Pagrinde varžovo komandoje žaidžia tie patys vaikinai, kurie žaidė ir pernai, tik kad jie tapo metais vyresni, tai jaunuoliai, kurie beldžiasi į pagrindinę komandą.” – apie penktadienio varžovą kalbėjo žaidžiantysis komandos treneris Evaldas Razulis.

P