Atletinio rengimo treneris Renatas Viskontas klube jau dirba tris mėnesius. Susitikome su treneriu ir pakalbinome, kaip jis vertina savo pirmuosius darbo mėnesius klube ir kokie jo įspūdžiai.

„Su komanda dirbu jau tris mėnesius. Nors pirmieji mėnesiai ir vadinami „bandomaisiais“, man bandyti nebuvo kada. Iškart ėmiausi rimto darbo ir stengiausi susipažinti su kiekvienu žaidėju“, – pasakoja Renatas.

Renatas priduria, kad ir paties žaidėjams reikėjo laiko, kad jį pažintų ir priimtų, ir kad tarp jų atsirastų sutarimas ir bendra kalba. „Darbo pradžioje jautėsi įtampa, bet tai normalu, kai naujas žmogus pradeda dirbti su komanda“, – teigia Renatas.

„Mano vedama treniruotės dalis ne visada patinka žaidėjams, nes jie žino, kad „fintų“ su kamuoliais nedarysime, o dirbsime fiziškai ir sunkiai. Treniruočių metu dirbame su tomis raumenų grupėmis, kurios dažniausiai būna pamirštos ir silpnos. Didelį dėmesį skiriame raumenų tempimo pratimams.“, – pasakoja Renatas.

„Dirbdamas su jaunais žmonėmis pastebiu, kad jiems trūksta koncentracijos, todėl kartais žaidėjams dėl to išreiškiu pastabas, bet šiaip, treniruotėse žaidėjai yra drausmingi ir laikosi tvarkos. Žaviuosi jaunimu“, – sako klubo atletinio rengimo treneris.

„Per pirmuosius darbo mėnesius teko pirmą kartą atlikti žaidėjų fizinių ypatybių testavimą. Šiam darbui naudojome testavimo įrangą, kuri tiksliai įvertina žaidėjo greitumą, ištvermę ir sprogstamąją jėgą“ – pasakoja Renatas Viskontas.

Susipažinimas su testavimo įranga

„Per tokį trumpą laiką ryškių pokyčių dar nematyti, bet neabejoju, kad laikui bėgant žaidėjų fizinės savybės gerės ir mano atliekamas darbas bus naudingas visam klubui: žaidėjams ir treneriams. Tikiuosi tik gerų rezultatų, kurie atneš daug pergalių“ – taip apie savo darbą kalba Renatas.

Klubo techninis direktorius Nerijus Gudaitis, kuris atsakingas už viso klubo žaidėjų ugdymo programą sako, kad „Anderlechto“ programos dalyvių viena iš būtinų sąlygų yra atletinio rengimo trenerio etatas klube. „Futbolas – ne tik kamuolio valdymo technika, žaidimo supratimas ir pelnyti įvarčiai, tai be galo daug fizinių ypatybių reikalaujanti veikla. Ištvermė, jėga, greitumas, jėgos ištvermė, greitumo jėga ir t.t.“

„Šiais laikais futbolininkai yra tikri atletai, todėl tai darbas reikalaujantis specifinių žinių. Smagu kai treneris gali ne tik teoriškai išaiškinti kokia tuo metu dirba raumenų grupė ir kam ji reikalinga. Labai svarbu, kad Renatas savo asmeniniu pavyzdžiu gali parodyti pratimą ir jį atlikti pats“, – taip apie Renatą atsiliepė Nerijus Gudaitis.

Kol kas atletinio rengimo treneris didesnį dėmesį skyrė vyresnių berniukų grupėms, tačiau greitu laiku su raumenų stabilizacijos ir mobilizacijos pratimais bus supažindinti ir jaunieji klubo futbolininkai.

FK „Atmosfera“ inf.

P