Straipsnio autorius – Vidas Stankus, publikavo Mažeikių rajono laikraštis „Santarvė

Nuo praėjusių metų lapkričio nutraukus visas vaikų futbolo varžybas, FK „Atmosfera“ veikla nesustojo – numatytos tolesnės veiklos gairės, vyko jaunųjų futbolininkų vertinimas, vyrų komanda ruošiasi startuoti Lietuvos pirmos lygos futbolo čempionate.

Karantinas – ne poilsiui

Praėjusių metų rudenį kitoms sporto šakų komandoms nutraukus varžybas, futbolo klubo „Atmosfera“ vaikų grupės toliau sportavo – treniravosi lauke, dalyvavo čempionatuose.
Klubo techninis direktorius Nerijus Gudaitis „Santarvei“ sakė, kad iki pat lapkričio pabaigos vyko normalus visų aštuonių futbolo klubo suburtų grupių treniruočių procesas.

Tarp jaunimo, lankančio FK „Atmosfera“, vyriausi yra šešiolikmečiai futbolininkai, jauniausi – penkiamečiai, iš viso pagal amžiaus tarpsnius yra sudarytos aštuonios grupės. „Su berniukais treniravosi ir septynios įvairaus amžiaus mergaitės. Manau, kad po karantino sugebėsime suburti ir atskirą mergaičių grupę. Gaila, kad, lapkričiui baigiantis, kai iki vaikų čempionatų finalų liko vienos ar dvejos rungtynės, viską teko nutraukti“, – pasakojo N. Gudaitis.

Gruodis vaikams ir treneriams netapo poilsio mėnesiu. Vyko nuotoliniai seminarai ir mokymai, vaikams reikėjo ruoštis metų vertinimui, treneriai ruošė vaizdo pamokėles (karpė kadrus, montavo ir pan.), pasak N. Gudaičio, taip buvo patikrintos kiekvieno trenerio galimybės, gebėjimas išeiti iš savotiškos komforto zonos.
„Atmosfera“ dirba pagal belgų „Anderlecht“ klubo programą, kur paskutinis metų mėnuo yra skirtas vertinimui. Kiekvienas žaidėjas vertinamas dešimties balų sistema pagal 30 kriterijų, vertinami įvairūs dalykai – nuo kamuolio valdymo technikos iki psichologinių gebėjimų.

Švenčių neužmiršo

Neužmiršo klubas ir jau septintus metus gyvuojančios tradicijos, kai apdovanojami geriausi jaunieji komandų žaidėjai. Tik šiais metais nepavyko susiburti į vieną vietą ir kartu pasidžiaugti. Klubo vadovams teko ieškoti būdų, kaip įteikti prizus.
Geriausiais futbolininkais savo amžiaus grupėse treneriai įvardijo Denisą Stankų, Redą Kupliauską, Mangirdą Stasį, Faustą Brazdauską, Nedą Parieštį, Džiugą Sabaitį, Dovydą Vareiką ir Gustą Gerulskį. Prizu pagerbta Jula Rimeikytė, kuri pirmoji iš mergaičių susiejo savo ateitį su FK „Atmosfera“, bei Gediminas Kontenis – kaip veikliausias klubo narys.
Neliko nuskriausti ir kiti auklėtiniai – visus juos pasiekė raudonos žieminės kepurės su klubo pavadinimu.

Sprendė organizacinius klausimus

Šį periodą klubas išnaudojo ir spręsdami organizacinius klausimus – buvo surengti penki virtualūs valdybos susirinkimai, jų metu sustyguota klubo strategija, numatytos veiklos gairės.

N. Gudaitis akcentavo: „Norime bent truputį priartėti prie Vakarų šalių futbolo klubų, kur treneris nėra visų galų meistras. Stengsimės, kad jis būtų atsakingas tik už futbolininkų ugdymą. Siekdami to, savo gretas papildėme vaikų ir jaunimo atletinio rengimo treneriu Renatu Viskontu, tik laiko klausymas, kada turėsime vartininkų trenerį, numatyta ieškoti ir trenerių asistentų“

Pasak techninio direktoriaus FK „Atmosfera“ nori atskirti masiškumą nuo meistriškumo, sudaryti visas sąlygas jauniesiemes futbolininkams pasiekti savo amžiaus rinktinių lygį, paruošti jų integraciją į vyrų futbolo lygą. Visa kita -priklausys nuo žaidėjų noro, darbo per treniruotes ir kiekvieno futbolininko asmeninių tikslų.

Vyksta žaidėjų paieška

FK „Atmosfera“ pateikė prašymą registruoti „Atmosferos“ komandą naujam Lietuvos futbolo federacijos (LFF) pirmos lygos sezonui. Sausį į Mažeikius apžiūrėti klubo pasiruošimo atvyksta LFF Licencijavimo skyriaus specialistai, vasario 18 d. turi paaiškėti, ar klubui bus suteikta licencija.

Komanda jau praėjusią savaitę pradėjo pasiruošimą pirmenybėms, buvo nutarta, kad pirminėse treniruotėse dalyvaus auklėtiniai iš viresniųjų amžiaus grupių, tikimasi, kad prisijungs ir pajėgiausi keturiolikmečiai, Sporto mokyklos auklėtiniai.

Komandos treneris Evaldas Razulis „Santarvei“ sakė: „Kiekvienas turės galimybę save parodyti. Ir tik nuo žaidėjo noro, ir darbo priklausys, ar jis „užsikabins“ vyrų komandoje. Planuose esame numatę ir tris legionierius iš kitų šalių, ieškome futbolininkų ir Lietuvoje. Deja, susiduriame su problema – esame šalies pasienyje, o visi nori žaisti dideliuose miestuose ar arčiau jų. Be to, esame jauna komanda, reikia dar įdirbio, kad pas mus norėtų atvykti kiti sportininkai. “

Planai sudėlioti

„Atmosferos“ ekipai tai bus jau trečias sezonas pirmoje lygoje. Pirmajame buvo užimta 14 vieta, antrajame – 12. Pasak E. Razulio, norisi tobulėti ir pagerinti ne tik žaidimą bet ir rungtynių rezultatus.

„Čempionato startas numatytas kovo antroje pusėje. Jau esame susidėlioję ir draugiškų rungtynių tvarkaraštį, jas planuojame nuo vasario vidurip. Tikimės kiekvieną savaitę sužaisti su Telšių „Džiugu“, Gargždų „Banga B“, Klaipėdos „Neptūnu“ ir Kretingos „Minija“, – apie planus klabėjo E. Razulis.

Pasak trenerio, komandai susiformuoti reikia kelerių ar net keliolikos metų įdirbio. Yra vilties, kad pernai aikštėje epizodiškai pasirodę jaunieji klubo futbolininkai šiemet labiau pravers ekipai, o legionierių darbas treniruotėse, jų dalyvavimas varžybose bus naudingos pamokos ir paskata jaunimui kelti meistriškumo lygį.

„Santarvė“ inf.

P